miniaturka

8 czerwca klasy 7 i 8 z opiekunami uczestniczyły w wycieczce do Krakowa oraz do Miejsca Pamięci i Muzeum w Auschwitz I i Auschwitz II- Birkenau. W Krakowie zwiedzili Wawel, spacerowali ulicą Kanoniczą, Grodzką z Kościołem św. Piotra i Pawła oraz Kościołem św. Andrzeja. Następnie przeszli pod Pałac Biskupi że słynnym ” Oknem Papieskim”. Zwiedzili Rynek Starego Miasta, Kościół Mariacki, gdzie podziwiali Ołtarz Wita Stwosza, Sukiennice oraz wieżę ratuszową. Kolejnym punktem wycieczki było Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz- Birkenau. Uczniowie poznali fakty o obozach, które działały w latach 1940-1945. Poznali wstrząsającą historię Holokaustu i nazistowskich zbrodni przeciwko Polakom, Romom i innym narodowościom. Zobaczyli najstraszliwsze miejsca tego obiektu- bloki więzienne, komory gazowe, budynki krematoriów oraz przedmioty używane przez więźniów- buty, miski, ubrania. Obejrzeli także pozostałości rampy kolejowej w Birkenau, która była miejscem zatrzymywania się wagonów bydlęcych z nowymi więźniami.