miniaturka

     Dzień zakończenia roku szkolnego to dla większości uczniów jeden z najbardziej oczekiwanych dni w całym roku.

W dniu 24 czerwca o godzinie 11.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. W hali sportowej zebrali się uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz przedstawiciele władz Gminy Sulmierzyce.  Po części oficjalnej, czyli wprowadzeniu sztandaru szkoły, odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu szkoły  oraz krótkim przemówieniu pani dyrektor i przedstawicieli władz samorządowych przystąpiono do przekazania sztandaru szkoły klasom siódmym, po czym odbyło się uroczyste ślubowanie absolwentów. W tym dniu uczniowie opuszczający naszą szkołę podziękowali nauczycielom za wspólnie spędzonych 8 lat, skierowali do nich kilka ciepłych słów i wręczyli symboliczne kwiaty. Następnie  dyrekcja i zaproszeni goście wręczyli świadectwa z biało-czerwonym paskiem, nagrody książkowe oraz stypendia ufundowane przez Radę i Wójta Gminy Sulmierzyce dla najzdolniejszych uczniów. Wyróżnieni zostali też najlepsi sportowcy, którzy otrzymali medale, puchary i dyplomy. Szczególnym wyróżnieniem odznaczyły się uczennice, które nie opuściły żadnej godziny lekcyjnej w bieżącym roku szkolnym. Były to Natalia Kowalczyk z klasy IVa oraz Zofia Kulbat z klasy VI. Tradycyjnie już od kilu lat listy gratulacyjne otrzymali rodzice uczniów klas ósmych, którzy swoją nauką i sumiennym wypełnianiem obowiązków uczniowskich w pełni na to zasłużyli. W tym roku szkolnym byli to rodzice: Mai Gorzoń, Alicji Kulbat, Weroniki Wiśniewskiej i Cezarego Iwana z klasy VIIIb oraz rodzice Jakuba Serwy z klasy VIIIa. Nagrodę w postaci sprzętu do roweru otrzymał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Jakub Serwa, za wieloletnie i rzetelne pełnienie tej funkcji w szkole. Na koniec pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom zdrowych i bezpiecznych wakacji, a zebrani w hali uczniowie wspólnie zaśpiewali piosenkę „Wakacje” i udali się do klas, by spotkać się z wychowawcami. W ciągu trwających nieco ponad dwa miesiące wakacji dzieci nie będą musiały wcześnie wstawać i pamiętać o codziennym przygotowywaniu się do lekcji. Wolny czas pozwoli im na relaks i odpoczynek, rozwijanie swoich zainteresowań oraz spotkania z rówieśnikami i wakacyjne wyjazdy.