Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, 21 czerwca 2022 roku uczniowie z klas IVa, IVb i VI wzięli udział w wycieczce do Rezerwatu Przyrody Łuszczanowice. Było wspólne ognisko w Altanie Ekologicznej „Pod Grzybkiem”, pieczenie kiełbasek, gry i zabawy „na wesoło” oraz spacer po rezerwacie w towarzystwie pana leśniczego Szymona Zięby. Wędrując dydaktyczną ścieżką przyrodniczo – leśną obserwowaliśmy walory lokalnej przyrody, zapoznawaliśmy się z treścią tablic informacyjnych, rozmieszczonych przy ścieżce edukacyjnej i słuchaliśmy informacji przekazywanych przez pana leśniczego na jej kolejnych pięciu przystankach. Szczególną ciekawość wzbudziły pokazowe budki lęgowe dla ptaków  i nietoperzy oraz mrowiska. Czerwcowa wycieczka umożliwiła uczniom zdobycie nowej wiedzy, aktywny wypoczynek na łonie naturalnej przyrody oraz była świetną okazją do integracji naszej szkolnej społeczności.

                                                          Organizatorzy wycieczki: wychowawcy klas IVa, IVb, VI