miniaturka

JUŻ CZAS ZAWOŁAĆ WESOŁO: „WITAJ SZKOŁO!”

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Wakacje upłynęły zdecydowanie za szybko, a uczniowie Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Sulmierzycach choć już na galowo, ale jeszcze w wakacyjnych nastrojach  ponownie spotkali się w szkolnych murach. Przywitania, wzruszenia, wakacyjne opowieści i szkolny gwar wypełniły korytarze, zanim wszyscy zgromadzili się w hali sportowej.

     Dyrekcja, grono pedagogiczne, rodzice i uczniowie – społeczność szkolna rozpoczęła uroczystość od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania Hymnu Polski,  następnie głos zabrała pani dyrektor, Małgorzata Świątkowska, która przywitała wszystkich zebranych i wygłosiła mowę powitalną. Szczególnie ciepło zwróciła się do najmłodszych uczniów –  pierwszoklasistów, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze szkołą. Dla nich był to dzień podwójnie ważny, ponieważ tego dnia w obecności wszystkich zgromadzonych złożyli ślubowanie, wielkim ołówkiem zostali pasowani na ucznia przez panią dyrektor, stając się tym samym pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Każde dziecko otrzymało biret, plakietkę z patronem szkoły oraz pamiątkowy dyplom pierwszoklasisty. Równie ciepło zostało powitanych czterech uczniów z Ukrainy, którzy od tego roku będą uczęszczać do naszej szkoły.

     Na zakończenie z ust pani dyrektor popłynęły życzenia wielu sukcesów, wytrwałości w realizacji celów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i umiejętności.

     Po części oficjalnej uczniowie udali się do sal lekcyjnych, gdzie spotkali się z wychowawcami.

     Przed nimi wiele miesięcy wytężonej i intensywnej nauki oraz oczywiście odliczanie do kolejnych wakacji, a te… już za 10 miesięcy!