miniaturka

Jeśli potrafisz narysować kropkę, to znaczy, że możesz rozpocząć twórczą przygodę”.

Takim mottem rozpoczęliśmy 15 września świętowanie  Międzynarodowego Dnia Kropki. Był to dzień  kreatywności, odwagi i zabawy, którego organizacja pomaga dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole uczniowie klas
I – III od samego rana cieszyli się tym dniem. Odbyła się pogadanka na temat książki „The Dot, czyli „Kropka” autorstwa Petera Reynoldsa, opowiadającej o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, dziewczynki, która uwierzyła w siebie. W klasach przeprowadzono konkursy plastyczne „W kropkolandii”. Uczniowie prezentowali się w kropkowych strojach, wykonywali szereg kreatywnych ćwiczeń oraz uczestniczyli  w zabawach interaktywnych.
Dzięki organizacji  takich działań wspieramy wielokierunkową aktywność dziecka, stwarzamy warunki sprzyjające nabywaniu nowych doświadczeń  w emocjonalnym, poznawczym i społecznym obszarze jego rozwoju.

                                                                                                     Aleksandra Brożyna