miniaturka

WIZYTA PIERWSZAKÓW

W MIASTECZKU RUCHU DROGOWEGO W ŁĘKIŃSKU

     26 września 2022 roku  uczniowie z klas I Szkoły Podstawowej w Sulmierzycach udali się Miasteczka Ruchu Drogowego w Łękińsku,  gdzie odbyło się edukacyjne spotkanie z policjantami.         W praktyczny sposób dzieci poznały najważniejsze zasady bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu drogowym i pieszych. Spacerując „uliczkami” miasteczka uczniowie zaznajamiali się też ze znakami drogowymi. Dużo radości wzbudziło obejrzenie policyjnego radiowozu oraz innych rekwizytów, którymi posługuje się policja w różnych sytuacjach, zapewniając bezpieczeństwo innym. Prowadzący spotkanie wykazali się ogromną cierpliwością w kontakcie z pełnymi energii pierwszoklasistami. Odpowiedzieli też na wiele pytań związanych z bezpieczeństwem oraz pracą policjanta.

                                                                                            Aleksandra  Brożyna