miniaturka

„ODBLASKOWY PIERWSZAK 2022”

W poniedziałek 3 października 2022 roku funkcjonariuszki z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie – panie Barbara Łuszczyk oraz Kamila Pęciak   spotkały się z uczniami klas pierwszych w Szkole Podstawowej w Sulmierzycach. Cel jaki przyświecał tym działaniom to przypomnienie i  uświadomienie dzieci o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz o bezpiecznym poruszaniu się po drodze w ramach profilaktycznego programu „Odblaskowy pierwszak” oraz policyjnej akcji „Świeć przykładem”.
Spotkania takie są dla najmłodszych dużą atrakcją i zachęcają do poznawania zasad ruchu drogowego. Policjantki i udzieliły porad dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze. Przypomniały dzieciom, że piesi poruszają się po chodniku, a jeśli nie ma chodnika, poboczem, po lewej stronie jezdni. Przechodząc przez jezdnię nie wolno wbiegać na pasy ani wchodzić na przejście dla pieszych tuż przed jadący pojazd. Działania „Odblaskowy pierwszak” dyktowane są dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Wszystko po to, by wyrabiać prawidłowe nawyki i kształtować prawidłowe postawy od najmłodszych lat. Elementy odblaskowe są nieodzownym wyposażeniem podnoszącym bezpieczeństwo każdego pieszego. Promując bezpieczeństwo na drodze policjantki rozdały pierwszakom odblaskowe kamizelki i inne gadżety ufundowane  przez Urząd Gminy Sulmierzyce.

 

                                                                                                               Aleksandra Brożyna