Dzień Piżamy w naszej szkole!

            21 października 2022r. w  Szkole Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Sulmierzycach upłynął pod znakiem piżamy. Uczniowie i nauczyciele ubrali się tego dnia
w piżamy, aby wyrazić solidarność z dziećmi przebywającymi w szpitalach na oddziałach onkologicznych. Dla dzieci  leczących  się na choroby nowotworowe piżama to codzienny strój, a przeprowadzenie takiej akcji w szkole służy uwrażliwieniu uczniów na problemy innych, uczy empatii i zrozumienia.

            Tego dnia uczniowie klasy IIb zorganizowali sprzedaż ciast, a ich koleżanki i koledzy z klasy Vb sprzedaż tostów i napojów. W ten sposób chcieli włączyć się w pomoc dzieciom ze szpitali onkologicznych  i dołożyć swoją cegiełkę na wsparcie fundacji „Gdy liczy się czas”. Zarówno drugoklasiści, jak i piątoklasiści spisali się dzielnie. Wszystkie przerwy między lekcjami poświęcili na pracę charytatywną, w ten sposób udało im się zgromadzić pieniądze, które mogą pomóc bardziej potrzebującym.

Właściwie wszyscy uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły mogą czuć się bohaterami, bo każdy chętnie skorzystał z możliwości zakupu czegoś słodkiego oraz ciepłego tosta na śniadanie lub w porze obiadu. Łącznie na konto fundacji „Gdy liczy się czas” uczniowie przekazali 992,5 zł. Bardzo dziękujemy tym, którzy na znak solidarności z chorymi dziećmi przez cały dzień chodzili w piżamach lub w widocznym miejscu przykleili sobie do ubrania symbol skrzydeł. Uczniowie i wszyscy pracownicy  naszej szkoły spisali się na medal, chcą i umieją pomagać innym. Tak trzymać!

Katarzyna Kulbat, Aleksandra Pazera, Kamila Rzeszowska- Soboniak