miniaturka

10 listopada 2022r. w Szkole Podstawowej im. księcia Jozefa Poniatowskiego
w Sulmierzycach obchodziliśmy Święto Niepodległości. Tego dnia wszyscy uczniowie oraz nauczyciele pamiętali o plakietkach z wizerunkiem patrona naszej szkoły- księcia Józefa Poniatowskiego, a biało-czerwone kotyliony przypominały o symbolach narodowych
i wzmacniały poczucie przynależności narodowej.

W przededniu 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się
w szkole uroczysty apel, podczas którego uczniowie klas IIIa, IVa, Vb, VIa, VIb, VII oraz VIIIa przypomnieli najważniejsze wiadomości dotyczące historii Polski i przedstawili drogę państwa polskiego do niepodległości. Mieliśmy okazję wysłuchać  wierszy o naszej ojczyźnie napisanych przez polskich poetów, przypomnieć sobie melodie skomponowane przez polskich kompozytorów oraz wspólnie z wykonawcami zanucić  pieśni żołnierskie i patriotyczne.

            Przed społecznością naszej szkoły zaprezentowała się bardzo zróżnicowana wiekowo grupa szkolnych aktorów. Wszyscy występujący uczniowie stanęli jednak na wysokości zadania i swoje role odegrali wyśmienicie. Musieli pokonać tremę, ale udowodnili, że można na nich polegać. Na pewno zobaczymy ich jeszcze na szkolnej scenie przy okazji innych uroczystości.

Katarzyna Kulbat,

Iwona Domańska-Nocoń,

Joanna Wiśniewska,

Paweł Mielczarek,

Krystyna Pietrzyk