miniaturka

W ramach projektu „Laboratoria przyszłości” szkoła pozyskała nowy zestaw edukacyjny od LEGO Education SPIKE™ Prime.

     To idealny pakiet startowy do nauki robotyki. Zestaw cechuje się kolorowymi elementami do budowy, łatwym w użyciu sprzętem elektronicznym oraz intuicyjnym językiem programowania, opartym na Scratch. Pakiet zawiera aż 528 elementów, w tym LEGO Technic oraz LEGO Classic i jest przeznaczony do pracy samodzielnej lub w grupie 2-osobowej.

     Uczniowie zdobywają podstawową wiedzę z zakresu robotyki poprzez udział w kreatywnej zabawie polegającej na budowaniu robotów i rozwiązywaniu przedstawionych problemów za pomocą wskazówek. Dzieci uczą się wykorzystywać nowo zdobytą wiedzę, aby osiągnąć cel, który został przedstawiony w zadaniu.

     Zestaw angażuje uczniów poprzez zabawę w rozwiązywanie problemów o różnym stopniu trudności, wspomagając kreatywność
i ucząc krytycznego myślenia.

Podczas pierwszego spotkania uczniowie klasy I b mieli okazję zapoznać się z zestawem lego oraz oprogramowaniem służącym do konstruowania budowli. Poznali możliwości wykorzystania klocków i stworzenia niesamowitych konstrukcji.

Uczniowie podczas pierwszych zajęć pracowali w grupach, podejmując pierwsze próby budowania.

Wychowawca klasy I b Aleksandra Brożyna