miniaturka

2 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie, jednakże cały miesiąc kwiecień poświęcony jest edukacji w tym temacie. Co roku w naszej szkole odbywały się apele poświęcone temu zaburzeniu. W tym roku wyglądało to jednak troszkę inaczej. To uczniowie wcielili się w „zdobywców wiedzy” i wzięli udział w zabawie, która wymagała od nich zaangażowania. W budynku szkoły umieszczone zostały najważniejsze informacje o autyzmie. Każdy uczeń mógł wypełnić kartkę pracy, zebrać 12 informacji.

Każda wypełniona karta to 5 punktów przypisanych do klasy w konkursie Super Klasy.

Zachęcamy również do obejrzenia filmu, który pozwoli również Państwu lepiej zrozumieć osoby autystyczne.

FILM WYJAŚNIAJĄCY CZYM JEST AUTYZM

znajduje się w poniższym linku: 

https://www.facebook.com/5minutdlazdrowia/videos/2003463993030572/?extid=CL-UNK-UNK-UNK-AN_GK0T-GK1C&mibextid=2Rb1fB&ref=sharing

Aleksandra Pazera-pedagog

Olga Majewska- psycholog