miniaturka

8 maja 2023r. uczniowie klas trzecich udali się na wycieczkę do  Łodzi i w jej okolice. Najpierw w łódzkim Ekserymentarium trzecioklasiści poznawali zagadnienia z różnych dziedzin nauki. Miejscowi przewodnicy przy pomocy interaktywnych stanowisk i specjalnych przyrządów w przystępny sposób przybliżali dzieciom skomplikowane prawa naukowe. Były tam m.in. „Głowa na tacy”, „Lewitująca piłka”, „Nurek Kartezjusza” i inne. Dzieci mogły wszystko sprawdzić, wszystkiego dotknąć. Po wielu eksperymentach, doświadczeniach oraz grupowym teście wiedzy, była pora na wspólny obiad. Następnie uczestnicy wycieczki przejechali do Wioski Indiańskiej w Solcy Małej. Tutaj uczniowie zdobywali wiedzę o życiu i kulturze Indian, oglądali indiańskie przedmioty i zwierzęta z wioskowego mini zoo, bawili się na torze przeszkód i placu zabaw, strzelali z łuku i ćwiczyli rzuty do celu, a także zwiedzali indiańską ziemiankę oraz tipi. Pobyt w wiosce zakończył się wspólnym ogniskiem. Bezpiecznie i w dobrych nastrojach wszyscy wrócili do domów.

Fotorelacja z wycieczki znajduje się w poniższym linku: 

Wycieczka klas trzecich