miniaturka

W drugim półroczu roku szkolnego 2022/2023 w klasach 4-8 na  lekcjach informatyki wdrożono elementy programu Laboratoria Przyszłości.

Uczniowie uzyskali dostęp do platformy Tinkercad, na której logowali się na swoje indywidualne konta w wirtualnej klasie (nauczyciel miał ciągły dostęp do projektów i mógł kontrolować i  wspierać pracę uczniów zdalnie, a uczniowie mogli logować się  do  platformy również po lekcjach). Przygotowywali projekty według instrukcji pokazywanych przez nauczyciela, następnie obserwowali, jak wygląda proces „cięcia”, czyli przygotowywania do  wydruku i wreszcie sam proces wydruku.

Po zapoznaniu się z programem i przykładowymi projektami przyszedł czas na przygotowanie projektów według własnego pomysłu, co bardzo przypadło do gustu sporej grupie uczniów, gdyż mogli się oni wykazać dużą pomysłowością oraz kreatywnością.

Projekt oswoił uczniów z nowinkami technicznymi.

Okazało się,  że  druk 3D może być elementem codziennego życia, a  projektowanie okazało się wspaniałą zabawą.

 

Fotorelacja – LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI – DRUK 3D

dostępna w poniższym linku:

Laboratoria przyszłości!!!

 

Ewa Małecka