miniaturka

22 czerwca 2023 r. odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas ósmych. Uroczystość przygotowali siódmoklasiści z wychowawcami.

     Na wstępie głos zabrała dyrektor szkoły, Pani Małgorzata Świątkowska, która pogratulowała  ósmoklasistom uzyskania tytułu absolwenta Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Sulmierzycach oraz życzyła pomyślności w dalszym etapie kształcenia.

    Siódmoklasiści przygotowali bogaty repertuar pożegnalny. Przyznali swoim starszym kolegom indywidualne tytuły spisane na szarfach (tj. złotego pióra, piękna nie tylko na zewnątrz, smerfa, papużki nierozłączki, wasza wysokość, rudowłosa, złota rączka, pracowita pszczółka i wiele innych oryginalnych i niebanalnych tytułów).

     Wspomnieniom, śmiechom i łzom nie było końca podczas prezentacji zdjęć z całego etapu szkolnego naszych absolwentów. Atmosferę tego dnia wzmocniły piosenki wyśpiewane przez uczennice klasy siódmej.

Na koniec młodsi koledzy wręczyli absolwentom pamiątkowe zdjęcia.

     W tym dniu dokonano również podsumowań z ostatnio przeprowadzonych konkursów szkolnych, rozdano nagrody i dyplomy dla najlepszych czytelników, dla laureatów Szkolnego Konkursu „Wykreślanki”, Szkolnego Konkursu na Kartkę Urodzinową dla księcia Józefa Poniatowskiego czy Szkolnego Konkursu z Języka Polskiego „Nie taki język straszny.”