miniaturka

W dniu zakończenia roku szkolnego wczesnym rankiem rozpętała się groźna burza,  ale mimo tego wszyscy z radością stawili się w szkole.

     Po porannej mszy świętej zebranych w hali uczniów, ich rodziców i nauczycieli przywitała pani dyrektor – Małgorzata Świątkowska. W tym ważnym dniu obecni byli również przedstawiciele władz samorządowych.

     Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego, a następnie przekazania sztandaru klasie siódmej. Przedstawiciele ósmych klas podziękowali wszystkim za wspólnie spędzone osiem lat w szkole.

     Podczas akademii wręczono nagrody książkowe i świadectwa z czerwonym paskiem uczniom, którzy z wyróżnieniem ukończyli ten rok szkolny. Ci, którzy osiągnęli średnią ocen powyżej 4,50 i co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania otrzymali stypendia Wójta Gminy Sulmierzyce. Wyróżnieni zostali też najlepsi sportowcy pucharami i medalami.

     Tradycyjnie, listy gratulacyjne otrzymali rodzice uczniów klas ósmych, których dziecko wykazywało się sumienną pracą przez osiem lat nauki. W tym roku szkolnym byli to rodzice Mateusza Kacprzyka i Krystiana Zerzowskiego z klasy VIIIa oraz rodzice Emilii Wypych, Nikoli Zduńskiej, Zofii Krawczyk i Patryka Szczerkowskiego z klasy VIIIb.

     Podziękowania za współpracę popłynęły również dla przewodniczącej Rady Rodziców, Pani Justyny Szpąder, która pełniła tę funkcję przez kilka lat.

     W podsumowaniu uroczystości pani dyrektor pogratulowała uczniom wyników, podziękowała nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły i złożyła zebranym życzenia dobrego wypoczynku oraz radosnych i bezpiecznych wakacji.

     Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę „Wakacje”, a uczniowie rozeszli się do klas na spotkania ze swoimi wychowawcami, gdzie otrzymali upragnione świadectwa.

     Życzymy wszystkim uczniom samych słonecznych chwil i mile spędzonych wakacji.