miniaturka

Rok szkolny 2023/2024  rozpoczął się nietypowo, bo nie 1, ale 4 września. Dzięki temu uczniowie mieli nieco dłuższe wakacje i z radością powrócili w szkolne mury.

     Po porannej mszy świętej, w hali sportowej szkoły licznie zgromadzili się uczniowie, rodzice i nauczyciele. Po dwumiesięcznej przerwie zabrzmiał szkolny dzwonek, sygnalizując oficjalny początek nowego roku szkolnego. Wszystkich zgromadzonych powitała Pani dyrektor – Małgorzata Świątkowska. Po części oficjalnej ( wprowadzeniu sztandaru szkoły, odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu szkoły), szczególnie ciepło zwróciła się do najmłodszych uczniów, rozpoczynających swoją przygodę ze szkołą. Powitała także czwórkę nowych szóstoklasistów, którzy przenieśli się ze szkoły w Dworszowicach Pakoszowych. W krótkim przemówieniu dyrektor szkoły przekazała bieżące informacje dotyczące organizacji pracy szkoły, przydziale wychowawstw i sal. Wspomniała także o 84 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz o trwającej wojnie na Ukrainie, dodając, że uczniowie powinni doceniać możliwość realizowania swojego prawa do nauki.

     Na koniec Pani dyrektor  życzyła uczniom i nauczycielom owocnego roku szkolnego, pełnego sukcesów, a rodzicom radości z osiągnięć ich pociech.

     Wierzymy, że to będzie dobry rok!