miniaturka

12 września 2023r.

            Minął drugi dzień naszego pobytu w Platamonas. Dzisiaj wzięliśmy udział w grze terenowej, dzięki której nie tylko poznawaliśmy miasto, ale też nawiązywaliśmy kontakty z jego mieszkańcami i sprawdzaliśmy, jak radzimy sobie z konwersacją po angielsku. Okazało się, że  to nie jest wcale takie trudne, a najważniejsze, że wielu z nas odważyło się mówić w obcym języku. Zabawa w plenerze dała nam też szansę poznać różne  słówka  greckie. Wiemy już, jak powiedzieć, np. kubek (κούπα), fryzjer (κομμωτής) czy oliwka (ελιά). Popołudnie i wieczór to nie lada gratka dla miłośników tańca. Najpierw w greckim amfiteatrze pod okiem instruktora poznawaliśmy kroki greckich tańców ludowych, a później była dyskoteka. Nie zabrakło też dzisiaj chwil na plaży i  kąpieli w  Morzu  Egejskim.

            Mamy  mnóstwo ciekawych zajęć, uczymy się, ale też poznajemy nawzajem
i bawimy. Będziemy mieć dużo do opowiadania po powrocie do Sulmierzyc…

Pozdrawiamy ze słonecznej Grecji