miniaturka

13 września 2023r.

            Za nami kolejny dzień pobytu w Grecji i zadań związanych z projektem Erasmus +.

Zaraz po śniadaniu wybraliśmy się autokarem do miasta Katerini. Tam złożyliśmy wizytę
w partnerskiej szkole greckiej i poznaliśmy uczniów oraz ich nauczycieli. Najpierw obejrzeliśmy prezentację dotyczącą szkoły, a później  był czas na rozmowy po angielsku.  Byliśmy ciekawi, jak wygląda nauka w Grecji i zadawaliśmy pytania naszym rówieśnikom. Oni też chcieli nas lepiej poznać, więc opowiadaliśmy im, oczywiście po angielsku, o  naszej podróży do Grecji, o Polsce, o Sulmierzycach oraz o naszej szkole.

            Zadawanie pytań w języku angielskim nie należało do najłatwiejszych zadań, ale musieliśmy się odważyć i spróbować. Było warto, bo później, gdy w sali gimnastycznej po raz kolejny spotkaliśmy się z koleżankami i kolegami z Grecji i każdy został poproszony
o przedstawienie się i powiedzenie kilku zdań o sobie, poszło nam znakomicie. Potem jeszcze w czasie przerwy rozmawialiśmy z naszymi rówieśnikami i nawiązywaliśmy znajomości.

Wszystko przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze. Zostaliśmy przyjęci niezwykle serdecznie. Bardzo się cieszymy, bo jeszcze odwiedzimy szkołę w Katerini. Już nawet umówiliśmy się na towarzyski mecz w siatkówkę. Po południu relaksowaliśmy się na plaży i kąpaliśmy w cieplutkim morzu. Nie zapomnieliśmy też  podzielić się   naszymi wrażeniami i doświadczeniami. Więcej opowiemy, jak wrócimy. Pozdrawiamy!

W imieniu uczestników wyjazdu- K. Kulbat