miniaturka

15 września 2023r.

            Dzisiaj zaraz po śniadaniu pojechaliśmy do miejscowości Nei Pori, gdzie odbywał się lokalny targ. Tam zobaczyliśmy stoiska ze świeżymi winogronami, figami, pomarańczami, cytrynami, granatami, oliwkami, a nawet migdałami w skorupkach.  Każdy mógł skosztować greckich produktów i oczywiście kupić sobie, jeśli tylko miał takie życzenie.

            Najważniejszym punktem programu na dziś była lekcja na temat ekologii, którą
w języku angielskim przeprowadziła  grecka lektorka.  Rozmawialiśmy  o  obiegu wody
w przyrodzie i rozważaliśmy o  znaczeniu lasów. Dzięki zajęciom wzbogaciliśmy nasze słownictwo z języka angielskiego z zakresu ekologii i poszerzyliśmy wiedzę dotyczącą procesów, które zachodzą w przyrodzie. Pracowaliśmy w grupach, czytaliśmy teksty w języku angielskim, rozwiązywaliśmy zadania i zabieraliśmy głos w dyskusji.

            Po południu prawdziwą ucztę mieli wszyscy miłośnicy zamków i malowniczych pejzaży. Dotarliśmy na wzgórze w Platamonas i spacerowaliśmy wokół ruin twierdzy zamkowej z XI w. To bardzo urokliwe miejsce, skąd  z jednej strony roztacza się niezwykła panorama nadmorskiego kurortu, a z drugiej górują szczyty Olimpu. Mieliśmy czas
na wspaniałe zdjęcia, ale też poszukiwaliśmy żółwi, które od czasu do czasu  dostojnie przechadzały się między naszymi stopami i wyglądały, jakby chciały nam powiedzieć „Kalimera!” (Dzień dobry!).

            Dzisiaj też nie mogło zabraknąć czasu na basen i na piłkę. Po kolacji natomiast świętowaliśmy urodziny naszej koleżanki- Zuzi Żurawskiej. Był tradycyjny tort i wszyscy składaliśmy Zuzi życzenia.

                                                                                                                      A przed nami kolejny dzień wrażeń…

W imieniu uczestników wyjazdu do Grecji 

K. Kulbat