miniaturka

19 września 2023r.

            Wtorek upłynął nam pod znakiem zakupów i nauki.

 Zaraz po śniadaniu pojechaliśmy do Leptokarii, gdzie na lokalnym targu mogliśmy zobaczyć stoiska z różnymi odmianami oliwek i winogron, spotkać plantatorów fig,  granatów, bakłażanów, papryki  czy  producentów oliwy z oliwek.  Poczuliśmy też różne aromaty świeżych ziół i przypraw, po prostu zasmakowaliśmy Grecji.

Główny punkt programu na wtorek stanowiła wizyta w partnerskiej szkole w Katerini. Tam dzisiaj opowiedzieliśmy  greckim  koleżankom i kolegom o naszej szkole i o gminie Sulmierzyce. W formie prezentacji przedstawiliśmy informacje o historii i geografii Sulmierzyc, o zajęciach w naszej szkole, a także o systemie edukacji w Polsce.  Mówiliśmy po angielsku i w ten sposób doskonaliliśmy język.

Dzisiaj też odbył się zapowiadany już mecz siatkarski. Drużyny były grecko-polskie. Jesteśmy dumni z postawy naszych siatkarek i siatkarzy, którzy doskonale spisywali się na boisku. Po rozgrywkach była okazja do rozmów z  uczniami zaprzyjaźnionej szkoły. Dzisiaj byliśmy już odważniejsi niż tydzień temu podczas pierwszego spotkania. Rozmawialiśmy długo i bardzo chętnie. Nawiązaliśmy znajomości.

Popołudnie spędziliśmy też bardzo aktywnie i ambitnie. Uczestniczyliśmy w zajęciach komputerowych w centrum szkoleniowym OES (Olympus Education  Practicing Top Experiences) prowadzonych w języku angielskim i uczyliśmy się pracować z wykorzystaniem programu Canva. W grupach trzyosobowych wykonywaliśmy prezentacje na temat naszego projektu Erasmus + i pobytu w Grecji. Przy okazji przypomnieliśmy sobie, ile pięknych miejsc już zobaczyliśmy i jak wiele się tutaj nauczyliśmy.

Jutro przeżyjemy niesamowitą przygodę na wyspie…

W imieniu uczestników projektu Erasmus + przebywających w Grecji 

Katarzyna Kulbat