miniaturka

W czwartek 21 marca br. w naszej szkole obchodziliśmy, jak co roku, Pierwszy Dzień Wiosny. W tym roku spędziliśmy go całkiem pożytecznie.

  Najpierw w klasach wraz z wychowawcami uczniowie przygotowywali kukły symbolizujące odchodzącą zimę, potem udali się na grę terenową, aby integrować się z mieszkańcami Sulmierzyc, „szukać” śladów wiosny i utrwalać zachowania ekologiczne. Zarówno tworzenie ekologicznej Marzanny, jak i gra terenowa to nawiązanie do działań, jakie dzieci podejmowały, będąc w Grecji w ramach projektu Erasmus +. Pogoda dzisiaj była równie ładna jak w słonecznej Grecji, a uczniowie uczestniczący w projekcie pokazali swoim kolegom z klasy, jak radzić sobie z zadaniami w czasie gry terenowej Wszyscy uporali się z nimi wyjątkowo szybko. Po powrocie do szkoły została spalona  Marzanna i uczniowie poznali wyniki konkursu na najciekawszą kukłę, najbardziej ekologiczną i oczywiście wykonaną samodzielnie w czasie zajęć szkolnych, a trzeba przyznać, że były one różnorodne i pięknie się prezentowały.
Jury miało nie lada problem.
Ostatnim wydarzeniem dzisiejszego dnia było szkolenie dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez wykwalifikowanych ratowników pogotowia lotniczego.
To był niezwykle intensywny dzień i wyjątkowo efektywny.

Uczniowie powitali wiosnę nieco inaczej niż zwykle i mamy nadzieję, że zapisze on się pozytywnie w ich pamięci.