miniaturka

Ortomistrzowie

            16 kwietnia br. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bogumiłowicach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „Ortomistrz”. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych – uczniowie klas IV – VI i klas VII – VIII. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczennic: Marta Bisek z klasy VIb, Zofia Kulbat z VIII, Emilia Kuś z VIa, Julia Grabowiecka z VIII, Zuzanna Mączyńska z Va, Nikola Milczarek z VIb i Julia Trojan z VIIa oraz 2 uczniów – Kamil Masłowski z klasy VIIb i Filip Paśnik z Vb.

            Uczestnicy konkursu ortograficznego najpierw pisali dyktando, a następnie rozwiązywali test ortograficzny. Po podliczeniu punktów okazało się, że dwie uczennice naszej szkoły – Marta Bisek i Zofia Kulbat – zostały ortomistrzyniami i zajęły I miejsca w swoich kategoriach wiekowych, a dwie kolejne uczennice – Nikola Milczarek i Julia Trojan – uplasowały się na II i III miejscu. Zwyciężczyniom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.