Umiejętność rozpoznawania rodzajów literackich i określania gatunków utworów jest na lekcjach języka polskiego nieodzowna. Właśnie te zagadnienia poruszali aktorzy – Wojciech Habela i Jacek Lecznar, którzy gościli w naszej szkole już kolejny raz.
Dzięki zabawnym scenkom, fragmentom utworów, które starsi uczniowie rozpoznawali bez problemu (chodzi o „Zemstę” A. Fredry i „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza), a młodsi poznawali, mogli w ciekawy sposób przyswoić wiedzę lub uporządkować wiadomości z teorii literatury.
Ciekawym doświadczeniem był także udział ochotników w spektaklu, aktorzy przygotowali bowiem dla nich role, a na końcu – sprawdzili, czy wybrani uczniowie dobrze zapamiętali poznane wiadomości.

Brawa dla odważnych!